Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Carmen

Jana B.21. 1. 2010 23:01

Zdravím všechny a zvlášť sestru Bartolomeu :-) Chtěla bych reagovat také na Carmen. Viděla jsem ji vloni a to 2x v jeden den a já jsem byla také unešená. Mám úplně stejné jako vy. Dívku M tančila tehdy také Nikola Márová a ještě teď z ní mám mrazení - ta její lehkost a elegance jsou prostě k nezapomenutí. V té roli je báječná. A Michal jako Escamilio ? Není co dodat !

Jak se těšíte na Sólo? Už se nám blíží...Ale ještě dřív si užiji Michala v sobotu v Šípkové Růžence :-)))

Mějte se moc krásně!

Lenka, Michal Štípa, Causa Carmen

Bartolomea20. 1. 2010 22:23

Dobrý večer, Lenko, dobrý večer všichni.:)
Právě se vracím z Causy Carmen.
Escamilia tančil Michal Štípa.
Lenko, znám ten pocit, když se člověk moc těší na Michala Štípu a náhle změna.
Věřím, že Michal sám napíše a potěší Vás.

Dnes jsem byla na Cause Carmen potřetí a musím přiznat, že mě celé představení uchvátilo.
Poprvé jsem první část přetrpěla, dnes jsem si ji vychutnala a hudba mi už nezněla agresivně, ale dokonce melodicky. Byla patřičná a harmonická k tanci.
Výkon celého souboru vynikající.
Můj obdiv.:)
Druhá část mě dojímala a Carmen v podání Sylvy Nečasové byla překrásná.
Nejzajímavější v Carmen mi přijde postava "M" a v podání Nikoly Márové je úchvatná, mystická.
Vášnivého Escamilia - Michala Štípu - není nutno komentovat. Jak říká moje kolegyně."Ve chvíli, kdy Michal Štípa pronikl na scénu, veděla jsem, že je to on."
Děkuji.

Labuti jezero

Lenka ,Brno20. 1. 2010 21:18

Když jsem před dvěma lety šla asi po deseti letech na balet ,vůbec jsem netušila jaký ohromující pocit ,to ve mne vyvolá.Labutí jezero bylo prostě úžasné.Jméno Michal Stípa nebo Jana Přibylová mě tenkrát vůbec nic neříkalo.Od té doby jsem viděla už další tři představení ve kterém tančili.Včera jsem šla na Labutí jezero s jistotou ,že to bude zase taková krása.Bylo to pěkné,ale mě tam prostě chyběl Michal Stípa.Nevím ,co se stalo,že nepřijel,protože měl tančit on. Doufám ,že to nebylo nic vážného. Tak snad někdy příště,protože on je jednička a latku dal moc vysoko.Všechny zdravím!

Labutí jezero v Brně

Bartolomea19. 1. 2010 10:58

Dobrý den, Michale:)
Čtu, že silnice se nám opět promněnují v ledovky.
Předpokládám, že už trénujete v Brně a přeji Vám úspěch a divákům krásný zážitek a nám všem, ať se zítra ve zdraví vrátíte do Prahy na Causu Carmen.

Lenko, těším se na Váš komentář.:)

Janka

Ivana19. 1. 2010 0:23

Jani, jak výstižné!!
Na Sólo se těším už půl roku, teda déle, ale tak půl roku mám vstupenku.:) A s tou Sylphidou je to úplně přesné - to jsem se vážně rozmýšlela, jestli půjdu, protože minule mě to moc nenadchlo, ale už jen kvůli tomu obsazení!:) To se fakt nedá - když má člověk čas, tak se těžko odolává...I když při Napoli, pokud nebude tančit Michal, se asi unudím. :)))
Jak jsme se tu bavili o dobrých a špatných koncích Labutího, tak tady, u Sylphidy mě špatný konec (můžu prozradit - už to tu je jednou napsáno) tedy zaskočil! Já jsem vážně čekala, že Sylphida díky Jamesově lásce obživne! Takže jsem byla hodně překvapená - přišlo mi, že to bude happy end jako vždy...

Není pomoci..

Janka18. 1. 2010 23:37

Krásný večer:)
Dnes jsem si koupila vstupenku na Sólo...nemůžu doma ani pípnout, kolik jsem tam nechala..ale copak jsem tam tu poslední sirotečku vstupenku na přízemí mohla nechat? No, nemohla pochopitelně:) Vždyť už teď se těším jak malý jarda na vánoce:) To bude maraton...protože já se hluboce obávám, že Silphidě neodolám (začínám si klást otázky typu: A kdyby netančil Michal, odolala bys?)..Ale co? Snít je potřeba:) Za každého bdělého stavu ;)

Všechny vás moc zdravím a doufám, že užíváte každého dne:)

Bartolomea: A víte, že když se nad tím teď zamyslím, tak máte naprostou pravdu? Michalovo kladení nohou je opravdu velmi signifikantní...bohové, ty nárty:) Už jen zasadit do zlata ;))

děkuji

Bartolomea18. 1. 2010 9:56

Dobré ráno:),
to je příjemný začátek týdne, když jeden najde na stránkách zajímavé a vtipné komentáře.:)

Děkuji Ivaně i Jance za velmi výstižné termíny:))......."Johanka nám dozrála".....Michal "blbnul"...:) a
za celý podrobný rozbor Michalových rolí, Janko, přesné.
Za sebe mám radost, že sdílíme naprosto příbuzné pocity a sledujeme podobné skutečnosti..jako např. kroky.:) Michal je výjimečný už jen tím, jak pokládá nohy.
Děkuji za pozvání na Zvoníka.

Zdravím také Janu B., Camushku, Cailin.Grian a Majenku...děkuji za positivní hodnocení My City....umíte si představit realitu?!:))

Causa Carmen, La Sylphide, Sólo pro tři......nádherný horizont.....moc se těším na Michala Štípu a na výkon celého baletního souboru ND a na Vás.:)

Terky se s dovolením ptám, jaké to bylo představení, kde jste viděla Michala? Děkuji.

triáda :)

Ivana18. 1. 2010 0:50

Všechny zdravím!

Koukám, že Johanka nám uzrála... Proto je třeba chodit na představení víckrát!:)
Třeba si Michalova hereckého talentu někdo všimne - že by sám Dočekal...?:))

Janko, děkujeme za pozvání!

Camushko, také mám naplánovanou takovou triádu a řekla bych, že nás bude víc. Minimálně Sólo si určitě nikdo ujít nenechá.

My City - :)))))))

Mějte se!

Johanka a pozvánka

Janka17. 1. 2010 23:05

Zdravím všechny:)
Včerejší Johanka neměla chybu. Užila jsem si ji mnohem víc než prvně:) Choreografii jsem vzala nějak na milost a dostala se do stavu, kdy jsem nekoukala na celek ale na jednotlivé kroky a říkala, že ten či onen krok vůbec nevypadá špatně:) Celé obasazení zase bylo perfektní...nu a má cenu říkat, že jakmile přišel Michal na jeviště, stejně jsem nekoukala na nic jiného? A že byl úžasný a dokonalý? Nu byl no..jako vždy si ho člověk mohl plně vychutnat:)
Ale co víc:) Možná to bylo i tím, že to bylo druhé vystoupení tho dne, ale všichni mi přišli příjemně uvolnění, sem tam se odbourávali, ale vše v mezích profesionálního výkonu...a Michal jako dvořan byl vyloženě nádherně rozverný, na jevišti "blbnul" víc než minule a já se opravdu zcela upřímně smála všem těm malým grimasám, gestům a vtípkům. Když člověk ví, na co se koukat, užívá si pak každou minutu, každý pohyb a gesto.
Ale přiznám se, že tentokrát jsem se ho v roli smrti bála...všechny ty tři, vlastně čtyři polohy, které tam má, obsáhne vždycky do detailu.
Jako bratr JOhanky soucitně lituje(dokud text nezačne tvrdit, že se jí vysměje) její bláznivosti. Jako anděl je vznešený a krásný a hodný obdivného pohledu. Jako dvořan působní jako marnivý, rozverný hošan s povahou rozmazleného dítěte...A jako Smrt...děsivý, pitoreskní, krutý, nebezpečný..a vědomý si svého vítězství..Michal je prostě profík...skoro si říkám, že bych ho jednou chtěla vidět i v nějaké herecké roli...to by mohlo být velmi zajímavé...Prý rád zpívá;)))...

A teď ta druhá věc..snad to Michalovi nebude vadit a sestra Bartolomea mi to povolila..
Ráda bych vás všechny pozvala 27.2. od 19 hodin v Salesiánském divadle na Kobylisích na premiéru hry ZVONÍK OD MATKY BOŽÍ v podání Tanečního divadla FAE a jeho hostů. Cena vstupenky je 80kč, rezervace a více informací najdete na www.tdfae.wz.cz
Michal už samozřejmě pozvaný je:))
A i vás tam moc ráda uvidím:) Děkuji a přeji krásný večer:)

My city

Camushka16. 1. 2010 20:15

To video je úžasnýýýý :-))) To by byla realita :-P

Jinak v úterý jsem viděla Labutí jezero s Adélkou Pollertovou a Richardem Kročilem. Bylo to pěkné, zatančili to krásně, ale je pravda, že když jsem to viděla před rokem s Michalem a Nikolkou, tak to se mnou zamávalo mnoooohem víc. Ale co, není každý den posvícení :-)

Už se moc těším na Carmen, La Sylfide a Solo pro tři. To bude paráda ;-)

Zdravím všechny a taky Michala :-)))

Johanka a Michal Štípa

Bartolomea15. 1. 2010 23:03

Milý Michale!
Co říci, když Vás vidím tančit.
Dokonalé, vše a VŽDY.
Jediný pohyb neošidíte...
Jinak musím konstatovat, že dnes jsem viděla muzikál Johanka potřetí a líbil se mi víc než jindy.

Terka:)

Bartolomea15. 1. 2010 17:42

TO SE NĚKDO MÁ:)

video

cailin.grian15. 1. 2010 16:24

Krásné odpoledne vše,
moc všem děkuji za krásná slova, která se tady vyskytují. Díky Michalovi, že nás takhle spojil.

Videjko je fakt skvělý a pobavila jsem sem.

VIDĚLA JSEM MICHALA ŠTÍPU

TERKA15. 1. 2010 14:14

MICHAL ŠTÍPA BYL NA NAŠEM VYSTOUPENÍ

Janka

Bartolomea15. 1. 2010 11:25

Ahoj Janko:)

Janko, jsem ráda, že se prostřídáme. Aspoň bude mít Michal vždy po ruce spřízněnou duši..)

Příběh Jamese a Sylphidy se odehrává ve chvíli, kdy má James navléknout prstýnek své vyvolené.
Sylphida mu jej rozverně sebere a odláká Jamese do lesa. Krátce před tím, vyžene James ze shromáždění svatebních hostů čarodějnici Mag. Ta se mu krutě pomstí. James v jediném dni přijde o svou snoubenku i o Sylphidu a sám zasažen zlou moci klesá přemožen k nohám čarodějnice.

V českých pohádkách jsme zvyklí, že láska vítězí nad zlem vždy. V Dánsku je tomu jinak.


Ještě k La Sylphide. Michal Štípa oživuje svým zjevem, uměleckým provedením a hlavně svou duší každé představení a jak už bylo jednou napsáno, kdyby na jevišti jen stál, každý pozná, kdo je mistr. Pokud bude tančit s Nikolou Márovou, bude podívaná o to krásnější.
Proto stojí za to znovu jít na La Sylphide.

Těšení...

Janka15. 1. 2010 10:36

Krásné dopoledne všem:)
Milá sestro, Bartolomeo!
Tak jsem přeci neodolala a na 4.2. si zarezervovala lístek na Solo..ale jak by člověk mohl odolat, když tam na něj koukalo jedno poslední volné místečko v přízemí:))
A na Johance akorát vystřídám stráž:) POkud bude ještě aspon jeden volný lístek na zítra večer, jdu:)
Dnes si to moc užijte:)

Nevíte prosím někdo, o čem konkrétně je Sylfida? Vím jen, že o víle a mladíku Jamesovi...ale nevím vůbec o co tam jde...a jak to skončí?Předem děkuji za odpověď:)) Internet nepomohl..a pokušení ke konci ledna je velké ;))

dnes Johanka

Bartolomea15. 1. 2010 7:59

Dobré ráno,
dnes a zítra tančí Michal Štípa v Johance v divadle Kalich.
Dnes večer Vás, milý fanklube, budu zastupovat a fandit Michalovi.:)

Mimochodem, už si zahříváte vědomí těšením na Sólo 4.2.2010? .........písničky ze Sóla ke snídani:))

My city

Májenka14. 1. 2010 10:15

Děkuji za odkaz. Hodně vtipné video :))))))))))

souhlas

Jana B.14. 1. 2010 9:36

Naprosto s vámi všemi souhlasím. Balet povznáší ducha, je takovým vozítkem k nebi, k Bohu. Je v něm čistota a krása. A Michal je jedním z řidičů tohoto vozítka a za to mu patří velký DÍK !!!

Mimochodem video My city je úžasné :-)))

Michal Štípa a náš svět :)

Bartolomea14. 1. 2010 7:49

Moji milí, Michale, Janko a všichni:)
Janka zase strefila hřebíček na hlavičku:), Bůh je Láska a láska je jenom jedna. Proto díky slavnému interpretovi Michalu Štípovi balet dávno překročil hranice a vstoupil do nejobyčejnějšího dění našeho života.
PODÍVEJTE SE :) http://www.mycitymovie.com/id/e40239c6dc42431b95172d42be002ec8/