Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav do daleké Číny

Bartolomea7. 5. 2010 9:38

Milý pane Štípo,
dnes konečně vysvitlo slunko nad Prahou, i když je ještě dost chladno.
Vy už máte v tuto chvíli odpoledne, tak předpokládám, že tréning skončil a jdete se kochat taji Číny:)
Pozdravujte celý soubor. Děkuji paní Nikole Márové za pozdrav a na zítra Vám přeji, abyste vzali čínské publikum za srdce.
B:)

Shanghai

Bartolomea5. 5. 2010 21:32

Milý Michale,
právě v tuto chvíli máte ten správný nadhled, protože s celým souborem baletu ND v Praze letíte do Číny.
Také Vám přeji, stejně jako Ivanka, úspěch, radost z tance, čas na krásu Šanghaje a nám Vaše pozdravy na stránky a Váš šťastný návrat domů:)

Čína

Ivana5. 5. 2010 9:35

Milý Michale,
přeji celému vašemu souboru šťastnou cestu do Číny, obrovský úspěch a aspoň nějaký ten volný čas v Říši středu!:)

I labutě opadávájí

Janka5. 5. 2010 0:37

Krásný večer všem:)
Musím říct, že dnes jsem si Labutí vychutnala více než kdy jindy. I když představení mělo malinko opožděný začátek, v hledišti a posléze i na jeviště vládla pohoda a radost. Moc se mi líbily sboristky i ostatní zvláště v prvním jednání. Všichni byli lehcí, usměvaví a šla z nich radost z pohybu a nadšení, což jsem se srdce ocenila.
Zuzana Hvízdalová si mě brzy získala svou éteričností, a i když zdaleka nebyla tak technicky dokonalá jako Nikola Márová a sem tam nějaká drobnost nastala, všechno zachraňovala svým krásným prožitkem a křechkostí.
A k Michalově cti nutno dodat,že je skutečným gentelamanem a princem s ramenem i držením tak pevným, že by se o něj na jevišti mohl s klidem opřít celý svět:)
Dnes mi to navíc uteklo tak rychle. Sotva začalo třetí dějství a než jsem se stihla rozkoukat, už si to princ vyřizoval s Rudovousem. Všechno dobře dopadlo a já odcházela s blaženým pocitem na srdci.
Ted už mi zbývá už jen to Labutí v ND...Že by na konci května tančil Michal? Budu mít štěstí? Uvidíme:)

Teď ti, Michale, hlavně přeji bezpečnou a bezproblémovou cestu do Číny, spoustu nových a krásných zážitků a brzký návrat domů:)
A Vám všem ostatním pevné zdraví, nervy a srdce na pravém místě(tedy v podstatě technicky na levém, ale to je jen detail:))
Žijte blaze:)

jubilejní 80.Labutí jezero v SOP

Bartolomea4. 5. 2010 23:12

Moji milí,
dnes má pro mě den málo hodin:)
Nestihla jsem ještě ani poděkovat paní Pavle Kymplové za fotografie a komentáře a už děkuji za příležitost
vidět dnes v SOP jubilejní 80 představení Labutího jezera a s Michelm Štípou a Zuzanou Hvízdalovou.
Paní Hvízdalovou velmi chválím.její Odetta byla něžná a křehká.
Mé kolegyně při děkovačce postrádaly šaška, ale aspoň neměly pochybnosti, komu poslat pusu:)
Pan Michal Štípa je skvostný, skvostný princ a Odetta si může s důvěrou položit hlavu na jeho rameno.
Děkuji, pane Štípo, jste skvělý.

něco málo o Odette

baletoman14. 5. 2010 12:20

Děkuji paní Bartolomee i adminovi těchto krásných stránek, že pohotově zveřejnili fotografie ze soutěže Hradecká Odette, na kterých je Michal Štípa - co by porotce i tanečník. Soutěž jako taková je určena pro amatérské baletky a tanečníky a víc se o ní dozvíte na: http://odette.hrbkova.cz/ A co říct k panu Štípovi? Už jsem to napsala v předešlém příspěvku, ale klidně to napíši ještě mnohokrát: setkání s ním je skutečný zážitek. Milý, vstřícný, usměvavý - člověk, který mnoho dokázal a nemá proto potřebu povyšovat se nad jiné. Nikdy nám neodmítnul fotografii, vždycky si krátce popovídal, k dětem je prostě úžasný. Koneckonců, kdo jste se s ním někdy setkal, určitě máte úplně stejnou zkušenost. :-)

baletoman1

Bartolomea3. 5. 2010 22:13

Milá paní Pavlo,
děkuji Vám za zaslané fotografie.
Věřím , že velmi potěší pana Michala Štípu a všechny návštěvníky stránek jeho fanklubu.
Fotografie jsou velmi krásné a dýchá z nich radostná atmosféra a srdečnost
Prosím, napište nám něco blíže o soutěži Hradecká Odette a panu Štípovi.
Děkuji:)

NOVÉ FOTO

admin3. 5. 2010 20:38

Za nové fotografie z dětské soutěže Hradecká Odette 1.5.2010 děkujeme paní baletoman1!

baletoman1

Bartolomea3. 5. 2010 10:58

Milá paní baletoman1,

moc děkuji za Váš pozdrav.
Naše admín je ve střehu a tak hned odepsala, což chválím.
Máte pravdu, pan Štípa je v osobním kontaktu opravdu velmi milý.
Moje pracovní mailová adresa je gyerajova@nmskb.cz
Za Vaši přízeň ze srdce děkuji.

V úctě
sestra Bartolomea

baletoman 1

admin3. 5. 2010 10:29

Dobrý den,
moc děkujeme za Vaši ochotu poslat nám fotky ze soutěže. Těšíme se na ně!
E-mail je forumstipa@seznam.cz

Zároveň děkuji za upozornění, že nám tu chyběl jakýkoli kontakt.:)

Pro paní bartolomeu

baletoman13. 5. 2010 9:59

Dobrý den, ráda bych do fotogalerie poslala několik fotografií z právě proběhlé soutěže Hradecká Odette, kde pan Štípa nejen porotcoval, ale i tančil. Nemohu však nikde najít e-mail, na který by se daly fotky poslat.
Pan Štípa s jejich zveřejněním souhlasil a s úsměvem podotknul, že diskuzi na stránkách svého fanclubu čte :-)
Nedá mi to, abych opět pana Štípu (ale i Nikolu Márovou a Ivanu Illyenko, které na této akci rovněž byly) nepochválila a všem nepoděkovala za to, jak byli milí a vstřícní ke všem soutěžícícm, kteří se s nimi chtěli vyfotografovat, nebo krátce promluvit. To, že se tak krásně ke všem dětem chovali je pro tyto malé baletky a tanečníky nesmírnou motivací - myslím si, že sami umělci ani netuší, co to pro tuto drobotinu znamená. Mnohokrát za sebe i za všechny ostatní děkuji.

Janka

Ivana1. 5. 2010 23:34

Jo ještě, stažení Carmen je fakt škoda. Já teda Bizeta můžu, některé pasáže jsou skvělé. Ščedrinova úprava je také zajímavá, než jsem viděla Causu, tak jsem ji neznala a o to víc mě pak překvapila změna nástrojů...
Carmen se mi líbí čím dál víc. Asi se dramaturgie baletu řídí heslem "v nejlepším se má přestat"...

Janka

Ivana1. 5. 2010 23:23

Ahoj Jani,

já nějaké "škatulkování" také nemám ráda, ale přijde mi, že v umění, ať už je to jakýkoli druh, se role obsazují právě podle typů. Přece jen je to subjektivní výběr jednoho člověka - režiséra/choreografa. A přesně jak říkáš - tanečníci jsou na velice podobné (ti nejlepší na stejné) technické úrovni, takže pak rozhoduje prostě něco jinýho. Výraz, vzhled...

A co se pozitivního okamžiku konce týče, tak to je utopie (přeloženo pro paní Bartolomeu "sci-fi" - Vy víte:))). Ani v životě to tak není, o to víc oceňuji, že na divadle vše nekončí ve stylu "a žili šťastně až do smrti". I když u Sylfidy mě to překvapilo.:)Jasný, do divadla se chodíme odreagovat, ale jen proto nebrojím za šťastné konce.
A Othello není Princ.

Ale na původní balet bych byla taky zvědavá, i když vidět Labutí xkrát mě neomrzí...:)))))))))

A ke Cause - koukám, že byla podobně vydařená jak ta minulá...:)))))

volit to lepší :)

Bartolomea1. 5. 2010 14:38

Janko, krásné.
Vůbec se nemračím, pro také.
Vyjadřujete své názory s noblesou a vtipně a Váš hudební vkus je Váš.:)
Souhlasím s Vámi s rolemi šitými na míru a není to náhoda, že se Váš článek otiskl 2x.
Podtrhuje se tím jen jedna z mnoha potřeb tanečníků.
Připomněla jste mi blížící se volby a ač se to bude mnohým zdát paradoxní, nevzdávám myšlenku podpořit tanečníky oslovením poslanců a rozhodně povzbuzuji i netanečníky, aby vzali odpovědně do svých rukou příležitost " volit " to lepší pro sebe i pro druhé.:)

to be continued...

Janka1. 5. 2010 14:07

...A z toho pak vyplývá další věc...otázka, zda-li se pro tanečníky taky nepíši původní taneční divadla a balety...příběhy šité na míru, příběhy, kde budou moci uplatnit nejen svou perfektní techniku(kterou musí jako soubor a solisté ND prostě mít, s tím se tak nějak počítá předem, jinak by tam nebyli,ale herecký a výrazový rejstřík. Aby jejich role procházely nějakým hlubším vývojem, aby i ta taneční role měla mnoho vrstev a poloh se kterými pracovat. A měly by to být role, které nevychází jen z typu podoby tanečníky(copak je Michal odsouzen tančit jen povrchní krasavce, naivní mladíky nebo prince?proč je Solo pro tři taková bílá vrána?Vždyť v johance jasně dokazuje, že výrazavý a herecký rejstřík má o mnoho bohatší), ale která ho dovede hloubš do rozšíření svého výrazového rejstříku. Michal není jediný. Často kolem sebe vidím, že tanečníci i herci jsou spíš obsazování podle toho, jak vypadají, než podle toho, co by mohli dokázat a kam až by mohli dojít a překvapit. Někteří mají štěstí na různé role, ale někteří ne a zasloužili by si něco přímo na tělo. nejen Michala, Nikolu Márovou a Sašu Katsapova bych si dovedla představit v tanečním představení, které by se jim napsala přímo na tělo a dalo by vyniknout úplně každé složce jejich umění.
Nemluvím tu o klasice. Ale víc pro Sol pro tři pro všechny...vždyt talentovaných lidí je tam dost.

Prostě bych se zase chtěla nechat překvapit. Vidět své oblíbené umělce růst ještě dál.

Snad se jednou dočkáme. ND překvapuje pořád, takže kdo ví:))
Přeji krásnou poklidnou sobotu:)

P.S. A děkuji za včerejší skvěle strávený večer:) Z divadla jsem odcházela nabitá jak baterka energizer a to je po celém dni lítání a makání na tanečním sále skoro zázrak:) Všechna čest všem tanečníkům za ten báječný výkon:)

to be continued...

Janka1. 5. 2010 14:05

...A z toho pak vyplývá další věc...otázka, zda-li se pro tanečníky taky nepíši původní taneční divadla a balety...příběhy šité na míru, příběhy, kde budou moci uplatnit nejen svou perfektní techniku(kterou musí jako soubor a solisté ND prostě mít, s tím se tak nějak počítá předem, jinak by tam nebyli,ale herecký a výrazový rejstřík. Aby jejich role procházely nějakým hlubším vývojem, aby i ta taneční role měla mnoho vrstev a poloh se kterými pracovat. A měly by to být role, které nevychází jen z typu podoby tanečníky(copak je Michal odsouzen tančit jen povrchní krasavce, naivní mladíky nebo prince?proč je Solo pro tři taková bílá vrána?Vždyť v johance jasně dokazuje, že výrazavý a herecký rejstřík má o mnoho bohatší), ale která ho dovede hloubš do rozšíření svého výrazového rejstříku. Michal není jediný. Často kolem sebe vidím, že tanečníci i herci jsou spíš obsazování podle toho, jak vypadají, než podle toho, co by mohli dokázat a kam až by mohli dojít a překvapit. Někteří mají štěstí na různé role, ale někteří ne a zasloužili by si něco přímo na tělo. nejen Michala, Nikolu Márovou a Sašu Katsapova bych si dovedla představit v tanečním představení, které by se jim napsala přímo na tělo a dalo by vyniknout úplně každé složce jejich umění.
Nemluvím tu o klasice. Ale víc pro Sol pro tři pro všechny...vždyt talentovaných lidí je tam dost.

Prostě bych se zase chtěla nechat překvapit. Vidět své oblíbené umělce růst ještě dál.

Snad se jednou dočkáme. ND překvapuje pořád, takže kdo ví:))
Přeji krásnou poklidnou sobotu:)

P.S. A děkuji za včerejší skvěle strávený večer:) Z divadla jsem odcházela nabitá jak baterka energizer a to je po celém dni lítání a makání na tanečním sále skoro zázrak:) Všechna čest všem tanečníkům za ten báječný výkon:)

Causa Carmen

Janka1. 5. 2010 14:02

Krásný sobotní den všem:)
Po dlouhé celodenní anabázi jít či nejít na Causu Carmen jsem se nakonec ocitla v ND, ani jsem nemrkla a mohu s klidem v srdci říct, že to stálo za to.
Santa says cut it! mě naprosto uchvátilo..můj šálek čaje se vším všudy a kéž by takových představení bylo v ND víc a víc. Hudba ve mě rezonovala ještě o přestávce.
Carmen, na kterou jsem se těšila, mě pak oproti první části večera malinko zklamala. Já prostě Bizzeta ráda nemám a bohužel tohle jeho dílo obvzlášť a tentokrát to nezachránila ani úžasná a dechberoucí choreografie Matze Eka. Ano, všichni tančili skvěle, byli živoucí, věřila jsem jim vše, dali do toho maximum energie. Ale za srdce mě to bohužel nechytlo.
A i když nad tím sestra Bartolomea ted nespokojeně vztyčí obočí jako matka lvice bránící své milované:))), pro mě to tentokrát nezachránil ani Michal, ač prdelku má vskutku výstavní, culík mu moc slušel a krasavce Escamilia si očividně s gustem vychutnával. Ingredience Carmen dortu samy o sobě dokonalé. Takže jsem si v duchu vyzobala třešničky(Michal, Saša Katsapov a Silva Nečasová si mě rozhodně získali) a plácala tlapkami ze všech sil za tu úžasnou energii, kterou do toho dali.

Ale celé tohle mě přivedlo k pár myšlenkám a neb je to forum i taneční, tak sem snad napsat můžu.

Už při Faustovi se často ozývalo.."bylo to dechberoucí, intenzivní, ale po druhé už bych na to nešla, bylo to prostě moc drsné a negativní."
Othello taky není zrovna vyslanec dobrých konců. Carmen dala své sbohem včera a pak už té moderny zase tolik moc není. A já si říkám, že už bych se zase chtěla jako divák nechat překvapit nějakým příběhem, který by mi chytil za srdce, ale místo zastřelením za muničním skladem, mě vtáhl tak, že se k němu budu vracet ne jednou, ale třeba pětkrát. Něco, co bude v sobě mít jak dramatickou linku, tak lásku, silný příběh, hrdiny, za které budu dýchat a tak dále, ale který ponese ten pozitivní okamžik konce(byť by to na první pohled nemuselo skončit americkým happy endem), pro který se budu vrace znovu a znovu.

Causa Carmen 30.4.2010

Bartolomea30. 4. 2010 23:12

Milí pane Štípo, Michale:)
Děkuji za dnešní představení Causa Carmen.
Zase jeden vzácný neopakovatelný zážitek, kdy se tanečníci loučí s dílem, které postavili se svých slz a potu.
Jeviště i hlediště si užívalo.
Všichni tanečníci byli skvostní.
Michale, Vy tančíte a mě buší srdce. Dámy vedle mě v hledišti tajily dech při Vašich skocích a tetelily se při Vašem vrtění zadkem :)
Navážu na předchozí pozdrav od Camushky a přeji Vám od Boha vše dobré, lásku, zdraví, tanec a zázraky na počkání.
Moje kolegyně Miluška rozhodně netušila, že se po celodenní službě octne v ND, ale nebylo možno odolat:)
Ukořistila jsem jedno srdce:)

Beltaine 30.4. - 1.5.

Camushka30. 4. 2010 22:27

Krásný čarovný večer všem!

Dnes je nejmagičtější noc v roce. Všechno staré končí a rodí se nové věci. Dnešní noc je protkaná láskou a pozitivní životodárnou energií, začínají se nové projekty, vytváří se prostor pro nové myšlenky, plní se přání...

Michalovi, Nikolce a vám všem přeji radost, svobodu a lásku do života. A všechny víly, elfy, skřítky a anděly na pomoc :-)

Giselle

Jana B.28. 4. 2010 20:10

Dobrý večer všem, píši opožděně, ale přece.

Giselle v Ostravě byla opět skvělá - jak jinak !!! Nikolka s Michalem jsou prostě naše jedničky a tak představení nemělo chybu - sehranost naší dvojice je úžasná, dramatičnost, s jakou oba představitelé zahráli své role, byla přesvědčivá. Opět v úseku, kdy Giselle zešílí, mi běhal mráz po zádech, slzy v očích Nikolky způsobily i mé slzy...

Aplauz byl pořádný a - zasloužený!

Bravo !!! Bravo a díííííík patří vám oběma.