Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Magdu

Bartolomea29. 9. 2010 19:24

Milá Magdo, vítejte na stránkách funklubu.
Myslím, že Michal je skutečně po třech Labutích jezerech tak fyzicky vyčerpaný, že nemá myšlenky na nějaké odpovědi, ale vždy překvapí:)

Labutí SOP podruhé :D

Magda29. 9. 2010 18:58

Dobrý podvečer všem,
už zase se vměšuji do diskuze plné chválou oplývajících komentářů (které vždy přečtu jedním dechem) se svojí stupidní otázkou ohledně Labutího jezera 31.10. ve Státní opeře. Už moc dlouho jsem neviděla Michala tančit, tak se na představení s ním hrozně těším. Pokud tedy víte, zda tančí oba časy (14:00 i 19:00) nebo jen jeden, byla bych moc vděčná za odpověď.

Jinak samozřejmě přeji Vám, pane Štípo, vše nejlepší k svátku :)

Všechno dobré

Janka29. 9. 2010 14:33

Ona vůbec Borůvka je perlou sama o sobě. Když prohlásila, že jako ten Štípa není špatnej a že mu to docela šlo, musela jsem se smát na celou noční ulici. Ne, vážně to, MIchale, ber jako poklonu:)) A velkou:))
Pokud únava na Nikolce a Michalovi podepsala, tak jsem poznala jediný okamžik z celého představení a i ten měli prakticky sesynchronizovaný hned po sobě a podle mě, kdybych to neviděla tak rychle po sobě dvě představení a nebyla odporný rejpal a detailista, tak jsem to taky nepoznala. JInak bylo třetí jednání dechberoucí. Ale já už se třásla na finále. Jediné, co mi už po druhé iritovalo, byly přízraky v pláštích. Byl tam jeden a ten samý, který seděl na schodech jak v hospodě a mával dost laxně..z fleku bych ho hnala z jeviště. Ale potěšilo mě, že mezi dvorními dámami jsem poznala dvě holčiny z konzervy, které jsem poznala na letní taneční škole..dvě moc krásný holky a popravdě mě moc potěšilo, že už jsou na jevišti národního, byť v tak malých rolích. Obě hubené jak lunt a prý poznámky ve škole za tloušťku, věřili byste tomu?
A víte co? Ještě k té únavě. Jestli se na Michalovi a Nikole únava projevuje tím, že vše prožívají pro diváka mnohem hloubš a víc, tak o to víc klobouk dolů. Tentokrát jsem ani nedutala, při čtvrtém jednání se mi slzy zuby nechty sotva udržely v očích už prakticky od záčátku jednání. Pravda..Benno jako dramatická figurga nic moc..ale kdo by v tu chvíli řešil Benna. Aspon tentokrát to byl Benno kdo srazil Odettu a Rotbarda do jezera, což mi dávalo o dost větší smysl vzhledem k jeho sebeobětování;))
NO a na konci už jsem zase slzela jak malá.
4 intenzivní vytleskání, krásná atmosféra, i když po tomhle výkonu si potlesk ve stoje zasloužili.
Tímto celému souboru a hlavně Nikolce a Michalovi moc děkuju za krásný zážitek. Byl velmi intenzivní.
Borůvka byla taktéž nadčená a už na zastávce chtěla vědět, kdy půjdeme zase. Příště jí vezmu, na Solo a jsem zvědavá, co pak na Michala bude říkat;);)

Jo a všechno moc nejlepší k svátku, Michale:)) Doufám, že sis po včerejšku aspoň trochu odpočinul;)

Zdravím všechny a snad brzy na viděnou:)

Princ je, když...

Janka29. 9. 2010 14:32

Důležitý detail, který na mě pořádně z jeviště houkl až tentokrát, bylo pojetí Odetty. Přišla mi mnohem bojovnější a silnější, než v jiných pojetích. Odmítavá gesta, odstrkování Rothbarda, výraznější projev. Odetta tu není jen labutí dívka. Má osobnost, vlastní rozhodnost a sílu. Popravdě mi přijde, že i princ tu není vyloženě v pozici romantického hrdiny-slabocha, ale spíše je to romantická oběť faktu,že se zamiloval do stejné divky, jako zlý čaroděj ministr, který se ho zároveň snaží zabít. Otázkou je, proč je Rothbard ministrem, co zamýšlí s královnou a proč nenávidí prince ještě před tím, než se setká s Odettou. A proč ho chce zabít právě ještě před tímhle okamžikem.
Každopádně naštěstí je tu více zodpovězeno než jinde.
Každopádně si pořád myslím, že Karel Audy je lepší labuť než jeho kolega, jehož port de bras nebylo ani zdaleka tak procítěné.
A teď pro mě přichází ta vtipná část. Byla jsem velmi zvědavá na reakce Borůvky. Když přišel princ prvně na scénu, tak se mě zeptala, jestli je tohle ten Štípa,o kterém jim pořád vyprávím. Když skončila první část, Borůvka se rozzářila, nadšeně vyprávěla, jak se jí to líbí. A pak prohlásila: "Ale ten princ je stejně zoofil." Čímž patrně vyděsila a pobavila zároveň Petra Zuzku, který, nebožák, šel ze sálu hned před námi. Na jeho překvapený pohled jen tak nezapomenu.
Snažila jsem se Borůvkce vysvětlit, že princ není zoofil, že Odetta není pták, že je to labutí dívka..ale víte, ona je Borůvka trochu cynik. Je to zlatíčko, věčně úsměv na rtech..ale romantička to moc není:) Kdo jste byl na premiéře či repríze Zvoníka od Matky boží, tak je to ta dívenka co tam pořád řve, Jabkááá! Jabkááá! a je jednou ze tří žebráků, kteří si tam podají Básníka. Nutno říct, že obhajobu prince a faktu, že tady se zamilovat nejdřív do dívky a pak už mu bylo šumák, jak vypadá, mi trvala ještě dlouho po skončení celého představení.

Novinky na jezeře

Janka29. 9. 2010 13:43

:) Výhodou chodit v krátkých časových úsecích na to samé představení je fakt, že si můžete mnohem více vychutnat detaily a všímat si i věcí, které vám na poprvé uniknou.
Tak kupříkladu jsem zjistila, že Richard Křočil má v prvním dějství problémy s rovnováhou při doskocích zjevně pravidelně. Inu, může se stát. Kdo mi chyběl celé představení, byl Karel Audy jako Benno. Ne, že by Ondřej Novotný nebyl dobrý tanečník, i bych řekla, že je lehčí při skocích i točkách. Ale..ale nějak no prostě..výrazově mi Karel Audy přišel mnohem intenzivnější a přesvědčivější. Ondřej Novotný mi nepřišel dost výrazný. Docela by mě zajímalo ztvárnění Benna v podání Petra Strnada, i když vím, že v obsazení není.
Každopádně se musím přiznat, že i choreografii jsem si vychutnala víc. Teď si třeba jsem jistá, že solo prince ve druhém dějství je nové, neb jsem si vybavili, že původně je to hudba pro tanec labutí.
Také jsem minule nezmínila velmi pěkně udělanou mimiku a gesta jednotlivých postav. Přišla mi výraznější a mnohem více vysvětlující než jsem viděla třeba ve verzi z SOP. I když pořád mi některé přijdou trochu legrační. Ale to už je prostě klasika.
O to víc mě překvapilo a teď jsem se v tom utvrdila, záchrana prince a první zjevení Oddety ještě jako lidské dívky je ztvárněno velmi moderně zpracované.
Vůbec tohle nové zpracování je sice méně pohádkové, ale o to více to pomáhá příběhu. Camushka to vyjádřila moc hezky. Třeba Bennův více než přátelský vztah je sice méně se hodící do pohádky..ale pořád tam zůstaly ty magické prvky kouzel a tak dále. Takže je to více příběh s pohádkovými prvny než pohádka s prvky příběhu;)
Postavy to dělá přeci jen uvěřitelnější. Což nevadí. Naopak. Aspon v tomto konkrétním případě.
Preciznost prvních dvou dějství byla opět neoddiskutovatelná. A třeba v prvním dějství jsem nemohla oči spustit z Ayi Watanabe. Je krásná a já pevně doufám, že nebude ve sboru na věky. Třeba nebylo těžké mezi labutěmi najít Zuzanu Šimákou a je velmi příjemné sledovat všechny ty tváře, které už člověk poznává.

Labutí jezero

Monika29. 9. 2010 13:28

Milý Michale,
tento víkend jsem měla opět to štěstí shlédnout v ND Labutí jezero a musím se přiznat, že je to pro mě tak nesmírně silný zážitek, který mi až vehnal slzy do očí - vidět Vás tančit prince v tomto nádherném představení.
Nechtělo se mi ani odcházet domů.
Přěji Vám hodně, hodně úspěchů nejen profesních a hlavně Vám přeji tančete ještě prosím pro nás diváky hodně dlouho.
Také Vám samozřejmě přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku!

Labutí na druhou

Janka29. 9. 2010 13:05

To se mě takhle manžel včera ptá, jestli do toho národního jedu zase na to samé, co jsem byla v sobotu. Výmluvně až nevinně se na něj podívám a usměju. On jen kroutí pobaveně hlavou a veze mě na bus do Prahy.
Ano, je to tak..neodolala jsem. Labutí jezero s Michalem a Nikolkou..to je..je to jako bych se přiznávala k drogové závislosti;)
A proč ne:))Sebou jsem tentokráte vzala Borůvku, mojí nejmladší členku TD FAE, čerstvě teď šestnáctileté poupě. Byla na baletu prvně v životě a já myslím, že vhodnější titul a lepší představitelé si ani vybrat nemohla.
A musím se přiznat, že ač jsem to viděla opravdu nedávno, i pro mě to byl daleko silnější zážitek než o víkendu.
Ale pojďme opět popořadě:)

svátek má Michal:)

Bartolomea29. 9. 2010 13:05

Dobrý den, milý Michale:)
Zcela souhlasím a připojuji se k provolávání Jany B. a Camushky,
Ano, ano, ať žije Michal Štípa a ať nám stále tak božsky tančí.
Michale, přeji Vám také harmonickou souhru s Vaši archandělem Michaelem:)
Žijte blaze:)
B:)

svátek

Camushka29. 9. 2010 12:28

Ahoj ahoj,

vše nejlepší a krásné do dalšího roku pod jménem Michal :)

Michal

Jana B.29. 9. 2010 9:32

Přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku, ať žije MICHAL !!! :-))))

svatý Václav

Bartolomea28. 9. 2010 15:29

Milý Michale a Nikolko,
dnes na Vás myslím daleko od Vás v mém rodném Jeseníku a krásně si užívám svátek svatého Václava:)
Vám za chviličku začne tréning a pak sváteční představení.
Moc Vám oběma a celému souboru přeji sílu, protože už tančíte na reservy.
Bůh Vás opatruj a svatý Václav taktéž:)

:)))))))

micha stipa28. 9. 2010 14:45

ano ano spartakus se v brne znovu vytahuje na repertoar ndb jinak k terminum jeste pridavam 10 rijna ukrajina :) drzte dnes vecer palce jsme uz s niky docela utahani :)

:))

Camushka28. 9. 2010 10:50

Dobré ranko všem,

Janinko, ty Tvoje komentáře jsou dlouhé jak noc před Štědrým dnem, ale mě to táááááák baví číst :D Opět sem se prohýbala v pase smíchy při některých pasážích, fakt super :-D
Labutí v Národním je úžasné, vlastně je to první a jediné Labutí, jaké sem viděla, ale úplně mě nadchlo...no teda až na některé mouchy (taky jsem si Bennův vztah k princi vyložila poněkud více než přátelský. Né že by na tom bylo něco špatného nebo opovrženíhodného, jen mi to moc nesedí do pohádky). Ale jinak paráda, já si pamatuju, že sem tehdy hodně obdivovala scénografii - především ztvárnění jezera a jeho souhru s přítomností a pohybem labutí na scéně doplněném impresivním svícením. prostě luxus!! :)

Všem zůčasněným sem tak trochu záviděla, ale krásně záviděla. Škoda, že musím trčet tady v Olomouci :(

No nic, co nadělám. Přeju všem krásné, i když uplakané dny, Míšovi a Nikolce spoustu sil na dnešní svatováclavské představení a snad se zase brzy se všemi setkám. Posílám pusinu :-*

Labutí potřetí

Ivana28. 9. 2010 0:18

Nikolo a Michale, přeju moc moc sil zítra na třetí Labutí takhle rychle za sebou! Jste profíci, vy to zvládnete s přehledem! Málo únavy a hodně štěstí

...Spartakus uz se zase hraje?

Labutí jezero 27.9.2010

Bartolomea27. 9. 2010 23:47

Milá Janko,
tak dnes večer jsem Vás opravdu moc a moc postrádala, protože bych potřebovala,
za pomoci Vašeho odborného pohledu, zhodnotit některé situace.
Tak aspoň laicky vyjadřuji nejhlubší obdiv a poděkování paní Nikole Márové a panu Michalu Štípovi, protože opět předvedli mistrovské dílo dokonalosti, harmonie a citu.
Jak pravila má sousedka divačka po pravici.Výkon baletního souboru stál vysoko nad výkonem orchestru, ale
pan Kročil jako Rotbart, se asi zavázal démonům, že raději Odettu zmrzačí, než aby ji dostal princ, neboť dnes večer mu dvakrát téměř vypadla z náruče.Možná je to nějaká vlastní choreografie?
Konec dobrý, všechno dobré:)
Potlesk obecenstva byl sytý a vytrvalý, jen mi pořád chybí závěrečné tleskání ve stoje.
Umíme okoukat ledacos, což kdybychom okoukali také více úcty.
Vítat sólisty potleskem, když se prvně objeví na scéně, bych viděla jako jeden malý krůček vpřed:)
Tak a na samý závěr ještě jedna velmi podstatná informace.
Zítra opět tančí paní Nikola Márová a pan Michal Štípa Labutí jezero v 19.h. v ND

Milí Michale a Nikolko, ještě jednou děkuji za Vaše mistrovství, šarm, partnerskou harmonii a lásku k baletu,
děkuji za dnešní skvostné představení a zítra přeji hodně, hodně síly.Labutí jezero SOP

Magda27. 9. 2010 21:38

Milý pane Štípo,
chtěla jsem se zeptat, jestli 31.10 tančíte Labutí oba časy (ve 14:00 i v 19:00 hodin) nebo jen jeden. Při mém štěstí bych totiž určitě trefila ten "špatný".
Děkuji:)
PS: Mějte se krásně a hodně štěstí v Helsinkách :)

dík Michalu Štípovi

Bartolomea27. 9. 2010 15:52

Milý Michale,
pokud "výtka" Jance přinesla tak bohaté plody, že potěšily i Vás, komentář je opravdu krásný, pak ráda nebudu šetřit napomenutím :)) Přeji Vám dnes a vždy zasloužený úspěch a velikou radost z tance.
Děkuji za termíny. Ještě mi tam chybí 13.10. a 16.10. 2010 Helsinky, ale tam s Vámi poletí jedině můj anděl:)
Celému souboru přeji hodně štěstí, ať se líbíte.

:)))))

micha stipa27. 9. 2010 13:32

no teda janko to sis utukala prstiky :))))))ale pekne si to vystihla moc dekujeme :))))
dnes labuti znova a vecer se dozvime jestli nahodou nebudeme tancit jeste zitra bo jiri kodym ma neco s nohou
jinak terminy na rijen 3.10. dvojak sylfidy23 .10 spartakus -brno28.10 johanka -kalich 29.10 spartakus brno
30.10 giselle -ostrava 31.10 labuti statni opera
a ted si jdu lehnout abych to vecer nejak zvladnul :)))))
mejte se kraaaaaaaasne
ps.dekuji za kvetiny atd po labutim byly krasne :)))))

:)))))

micha stipa27. 9. 2010 13:32

no teda janko to sis utukala prstiky :))))))ale pekne si to vystihla moc dekujeme :))))
dnes labuti znova a vecer se dozvime jestli nahodou nebudeme tancit jeste zitra bo jiri kodym ma neco s nohou
jinak terminy na rijen 3.10. dvojak sylfidy23 .10 spartakus -brno28.10 johanka -kalich 29.10 spartakus brno
30.10 giselle -ostrava 31.10 labuti statni opera
a ted si jdu lehnout abych to vecer nejak zvladnul :)))))
mejte se kraaaaaaaasne
ps.dekuji za kvetiny atd po labutim byly krasne :)))))

Labutí

Ivana26. 9. 2010 23:50

Jani, teda to je elaborát!:)) Ale přesný - ta Bennova proměna mě taky kdysi zaskočila. Nebo takhle - když jsem to viděla poprvé, tak jsem z 2.galerie bohužel nedohlédla až na zadní jeviště, kde se tahle scéna odehrává, tudíž mi to pak furt nějak nesedělo, co se najednou stalo s Bennem a kde se tam pak na konci vzal. No, podruhé, z nižších pater to bylo lepší a vše mi docvaklo - je to zajímavej nápad.
A jinak - co dodat - skvělé jako vždy, po možná trochu rozpačitém začátku to bylo stále lepší a lepší, až to vygradovalo v dokonalé finále! Hlavní role - bez komentáře:) - jen jsem si zas uvědomila, jak je Nikola vážně skvělá a naprosto sebejistá! Ve Finsku budou mít s Michalem určitě úspěch!