Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Labutí jezero

Janka21. 10. 2011 9:29


Dnes se objevilo na stránkách SOP, že bude 19. listopadu 2011
tančit v Labutím jezeře Michal ŠTÍPA !!! :-) :-) :-))

Re: Labutí jezero

Bartolomea21. 10. 2011 12:17

Milá Janko,

děkuji za informaci, která potvrdila předpoklad. Mám radost spolu s Vámi.

Zítra tančí Michal Štípa v 19.h v ND v Popelce.
Viděla jsem toto představení už 7x a líbí se mi. Je současně mystické a vtipné.
Těšila jsem se, že půjdu zase,ale jsem nachlazená a budu fandit srdcem.
Přeji všem tanečníkům i divákům krásný sobotní večer:)

Re: Re: Labutí jezero

Janka21. 10. 2011 13:26

Milá Bartolomeo,
přeji Vám brzké uzdravení.

P.S. Už mám lístek na listopadové Labutí jezero od 19ti hod.
s Michalem Štípou.

Re: Re: Re: Labutí jezero

Bartolomea21. 10. 2011 15:14

Gratuluji!:)

Svěcení jara a květiny

Janka16. 10. 2011 20:29

Zdravím všechny příznivce baletu...

Tak už mám za sebou dnešní představení Svěcení jara. Neuměla jsem si představit co mě čeká, ale bylo to úchvatné, ani jsem snad nedýchala, když tančil Michal Štípa, záviděla jsem jeho partnerce, když jí držel v náručí :-) . Moc se mi líbila lyrická část a výkon Viktora Konvalinky. Určitě jsem ráda, že jsem měla možnost toto představení vidět, ale stále u mě zůstane na prvním místě Labutí jezero.

Jen mě mrzí, že už ani primabaleríny nedostávají vždy květiny, myslím si, že by to tak mělo být, ekonomickou krizí to nebude, když má někdo na drahé vstupenky a program, tak snad květina by neměla být problém nebo tomu nerozumím... Tak doufám, že pana Michala Štípu květiny potěšily...

Re: Svěcení jara a květiny

Bartolomea17. 10. 2011 10:38

Milá Janko,

děkuji za Váš komentář a souhlasím se vším, co jste napsala.

Pan Štípa je partner PARTNER!

Pan Konvalinka tančí Lyrickou úžasně.

Květiny nejsou otázkou krize, ale smýšlení.

Pan Štípa měl z Vašich květin určitě radost.

Svěcení jara

Bartolomea15. 10. 2011 17:15

Hezký sobotní podvečer:)
Zítra tančí Michal Štípa v ND Praha obojí Svěcení Jara.

Milá Janko,
přeji Vám krásný kulturní zážitek a těším se na Váš komentář:)

Baletomanie

Bartolomea12. 10. 2011 10:33

Dobré ráno:)

Dnes tančí Michal Štípa v Baletomanii ve Stavovském divadle.

Státní opera

Barbora11. 10. 2011 13:11

Prosím, smutně koukám, nevíte někdo, bude letos Michal Štípa tančit ve Státní opeře a kdy ?

Re: Státní opera

Bartolomea11. 10. 2011 16:13

Milá Barboro,


prosím, toto je právě čerstvá informace z baletního oddělení SOP a zdůrazňuji, že je to předpoklad.Doufejme, že panu Štípovi bude sloužit zdraví a termíny se nezmění nebo nezruší.

Tak tedy, Michal Štípa bude tančit v Labutím jezeře v SOP

19.11.2011 v 19.h

15.12.2011 v 19.h

26.12.2011 ve 14.h

Přeji hezký den:)

Re: Re: Státní opera

Barbora12. 10. 2011 7:15

H U R A´ !!! Moooc děkuju !!!! :-))

Cenzura Mariina snu na Ukrajině

Ivana10. 10. 2011 1:56

tohle sem musím dát... kdyby první dámu posadili na galerii a ne do prezidentské lože, tak nic neuvidí...:)))
http://kultura.idnes.cz/ukrajina-cenzuruje-cesky-balet-prvni-dama-se-boji-nahych-muzu-puf-/divadlo.aspx?c=A111009_130637_divadlo_jaz

Re: Cenzura Mariina snu na Ukrajině

Bartolomea10. 10. 2011 9:13

Milá Ivanko,

škoda, že pan Petr Zuska neposkytl první dámě Ukrajiny pádnější vysvětlení, třeba by získal nejen její pochopení, ale i podporu.Mariin sen je ve skutečnosti realitou o tom, jak se daří baletu v České republice.Tanečníci bez rozdílu,jakého dosáhli postavení, zda jsou první sólisté nebo sboristé, odcházejí po ukončení kariéry, cca ve 35 letech, do života s HOLÝM ZADKEM.

Re: Re: Cenzura Mariina snu na Ukrajině

Jana B.10. 10. 2011 21:06

Sestro Bartolomeo, jak trefné !! :-))) Takto jsem se nezasmála už dlouho :-)))

Labutí na věčné časy

RAILA9. 10. 2011 23:06

Krásný večer všem:)
Letos nějak opožděně, hlavou pořád v oblacích(no to víte, Michal si dvě hodiny zahopsá na jevišti a hned z toho má půlka sálu nablble šťastný výraz a myšlenky jinde na další měsíc), takže moje reakce je jaksi opožděná.

Nutno dodat, že při představení před dvěma týdny Michal udělal něco, čím si zaslouží můj nehynoucí obdiv. Šel na jeviště, ač mu nebylo zrovna dvakrát do skoku(nebo možná jemu ano, ale myslím, že jeho zdraví mělo tehdy jiný názor a úplně se nestihli do představení plně shodnout) a přesto podal výkon, který mi vyrazil dech. Skoro jsem si říkala, jestli on neskáče o kousek výš, než jindy a nezvedá nohy o něco výš, než jindy...no prostě každé jeho sólo mělo velký potlesk a stejně si myslím, že měli vstávat a volat bravo(což tedy nedělám ani já, páč jsem většinou tak dojatá a mám tak zatajených dech, že jen tak cosi odpípnu a neslyší to lidi ani vedle mě, natož na jevišti). O to víc, si říkám, že je škoda, že to panu kulisákovi s kouřostrojem úplně nevyšlo a možná byl taky tak ohromen Michalovým výkonem, že mu ujela ruka a poslal mu tam kouře víc, než bylo třeba.
Už začíná být trápné, jak tady Michala pořád jen chválím, když ale on umí a dar od Boha a tak já holt musím pořád psát ty stejně nudné chvalozpěvy na jeho krásný tanec.
Byť to tedy nebylo představení bez chybky, těžko někoho kritizovat, neb všichni odvedli tu nejlepší práci, jakou v tu chvíli mohli a to je velmi cenné. Ne vždy je dokonalost to, co vás chytne za srdce. A tak se opět hluboce klaním Michalovi a celému souboru. Dělají krásné umění za mizerné prachy, před nevděčným publikem a přece tomu dávají vše, srdce, zdraví, tělo duši...
Bez vás by bylo na světě smutno, studeno a temno.
Krásný podzim všem:))

P.S. ať už se vrátí Nikolka.
P.S.II Neb se tu znenadání objevila jiná Janka než su já, tak od této chvíle už nejsem Janka(tedy jsem ale!)) ale i tady začnu používat jméno, které stejně užívám častěji, tedy railu..ano, jsem jana raila, ted se to docela hodí, neb v několika jankách bez rozlišení by tu za chvíli byl guláš..ač sestra Bartolomea jistě poznala, že to nemůžu být já, páč mě by na Svěcení jara už nikdo nedostal snad ani zadarmo a naštěstí praxe mě naučila, kam poctivě odevdávat kytky pro michala:D

Re: Labutí na věčné časy

Janka10. 10. 2011 0:27

Zdravím Vás, to jsem na to Svěcení jara moc zvědavá, když jste mi to tak pohaněla. Chtěla jsem vidět taky něco jiného, letos jsem viděla jen Labutí jezero(3x) a Oněgina. Jinak se omlouvám, netušila jsem, že na tyto stránky píše jiná Janka, to jméno jsem dostala od kněze z farnosti, kam patřím, on pochází ze Slovenska, ale mohu ho změnit. Mějte se hezky.

Re: Re: Labutí na věčné časy

Bartolomea10. 10. 2011 9:02

Janko, co člověk, to názor.Jen se pěkně dál těšte a pak nám napište, jak se Vám líbil Michal Štípa a Váš celkový dojem z představení nás bude také zajímat:)Díky, hezký den:)B

Re: Re: Labutí na věčné časy

Raila10. 10. 2011 12:15

Milá Janko:)
Jen si jméno v klidu nechte:) Vzhledem k tomu, že jich mám, problém to není a pak, vědět jste to nemohla, páč jsem ulítaná lenora, co sem napíše jednou za uherák a ještě jí musí sestra Bartolomea připomenou, neb pořád lítí v oblacích:)))
Svěcení jara je pro mě problematické představení, ale pro mě. Jsem velmi náročný divák, protože jsem sama tanečník a není snadné uspokojit mé divácké potřeby. Nicméně, pokud vás tenhle problém netrápí, věřím, že budete odcházet s velmi silným a krásným zážitkem. A pak, Michal umí rozsvítit každé představení, bez ohledu na jeho kvalitu, viz. Johanka z Arku, kde nejsou nijak složité choreografie, nicméně v michalově podání jsou zábavné, velmi koukatelné a pro dobrého tanečníka se v čemkoli najde prostor, aby se diváka dotknul a byl s ním, byť je odděluje prostor hlediště a jeviště:))
Mějte se hezky a kdyžtak napište, jak se vám líbí obnovený Oněgin, já se na něj ještě nestihla dostat:)
s pozdravem
Raila

Re: Re: Re: Labutí na věčné časy

Janka10. 10. 2011 18:08

Milá Railo,
na Oněginovi jsem byla v červnu, poprvé jsem viděla tento balet a úplně mě okouzlil. Bylo to něco pro mojí romantickou duši. Úžasné byly výkony tanečníků, slyšela jsem, že v roli Oněgina exceluje Alexandre Katsapov, já jsem viděla Jiřího Kodyma, ale vůbec mě nezklamal, spíše naopak. Nádherně tancoval a řekla bych, že typově se i hodí na Oněgina víc. A výkon Terezky Podařilové taky neměl chybu.

Re: Labutí na věčné časy

Bartolomea10. 10. 2011 8:58

Dobré ráno,

Janko-Railo, díky za komentář a za nové jméno:)